Dziś zaglądamy do książki Binek i Pulpet w królestwie chińskiego smoka, zilustrowanej przez Adama Wójcickiego. Po wydanym w 2016 roku pierwszym tomie Binek i Pulpet w świecie Majów, po roku, wydawnictwo Dwie Siostry wypuściło w świat drugą część przygód chłopca i jego psa. Ta obrazkowa książka to jedna wielka przygoda, labirynt po podziemnym chińskim mieście, do którego przez ciekawość Pulpeta, wpadają główni bohaterowie. Naszym zadaniem jest odnalezienie wyjścia i wyprowadzenia Binka i Pulpeta z zaginionego miasta, po drodze rozwiązując zagadki, tropiąc rabusiów i rude pandy. Na koniec musimy rozszyfrować wiadomość zapisaną w kole, której fragmenty ukryte są na stronach książki, pod 12 figurkami chińskich znaków zodiaku, a rozwiązanie to kolejna misja do wykonania. Fani smoków będą zachwyceni. Super pozycja na jesienno-zimowe wieczory. Rozgryzaniu kolejnych zagadek towarzyszyć będzie dużo emocji i radości. Otwierając tę książkę, za każdym razem, odkryjemy coś nowego. Dla maluszków, jeszcze nie kojarzących łamigłówek, książka służy po prostu jako wyszukiwanka.

CHIŃSKI FESTIWAL ŚWIATŁA
A teraz z książką pod pachą ruszamy, póki co nie do Chin śladami Binka i Pulpeta, choć baaardzo byśmy chcieli, a przez płot do naszego parku, Fortu Bema, gdzie od 30 listopada, gości Chiński Festiwal Światła. Festiwal odwiedził już kilka innych europejskich państw oraz Nowy Jork. Super, że taką atrakcję mamy pod nosem, ale trochę szkoda zamknięcia parku na całą zimę, bo to jedna z naszych miejscówek na sanki. Cóż jakoś przeżyjemy, zapowiada się, że śnieżnych dni i tak wiele nie będzie. A tymczasem o samym festiwalu. Wybraliśmy się sporą ekipą na wspólną, wieczorną wyprawę i, mimo lekkiego deszczu, był ogólny zachwyt. Już samo wejście na teren festiwalu jest imponujące. Wchodzimy przez ogromną 12 – metrową, świecącą bramę, która jest zapowiedzią ciekawej przygody. Spacer wśród kolorowych, starannie wykonanych figur, przedstawiających motywy związane z chińską tradycją, zrobił wrażenie nie tylko na przedszkolakach. Cała wystawa to 34 konstrukcje, pokryte materiałem i podświetlone tysiącami żarówek ledowych. Każdemu spodobało się coś innego. Były zachwyty nad pandami pałaszującymi bambusy, żabami, stadkiem flamingów, oraz głównym bohaterem festiwalu – 20-metrowym chińskim smokiem.

Pamiętajcie
Festiwal trwa do 16 lutego. Wejście w godzinach 16-22. Bilety dostępne są na miejscu, przez internet lub w Galerii Handlowej Bemowo