Pora na kolejną książkę, która rozwieje wątpliwości i wyjawi sekrety zwierząt i przyrody. Propozycja od Wydawnictwa Literackiego, której autorką jest Dorota Sumińska, weterynarz i psycholog zwierząt, która w zabawny sposób odpowiada na wiele pytań nurtujących młodych czytelników: dlaczego owoce są kolorowe, które zwierzę jest najszybsze na świecie, po co pszczoły robią miód, dlaczego niektóre grzyby są trujące, czy zwierzęta wiedzą, która jest godzina? To tylko kilka z pytań, jest ich o wiele więcej i każdy znajdzie coś dla siebie.

To świetna książka dla trochę bardziej zaawansowanych młodych czytelników. Jest dużo tekstu i cała masa ciekawych informacji. W serii znajdziemy również “Dlaczego oczy kota świecą w nocy?”

 

Wystawa Bzzz!- Centrum Nauki Kopernik

Tym razem postanowiliśmy odwiedzić wystawę Bzzz! Miejsce przeznaczone dla dzieci w wieku 0-5 lat, w którym maluchy mogą poznać przyrodę i otaczający nas świat. Wytawa podzielona jest na kilka stref: światło i kolor, powietrze, ziemia, maluchy, kształty i woda. Maluchy mogą posłuchać odgłosów ptaków, poczuć zapach mięty, lasu, lisa czy jelenia. W strefie malucha mogą obracać kołami i patrzeć jak w środku przesypują się małe kuleczki lub ciągnąc za sznury usłyszą różne odgłosy. Jest mostek, który prowadzi do zjeżdżalni, lustra, tablice sensoryczne z różnymi fakturami i oczywiście jest woda! W naszym przypadku to właśnie ona stanowiła największą atrakcję. Można ją przelewać kręcąc kołem, bawić się kolorowymi piłeczkami lub puszczać statki, możliwości jest wiele. Gdy zobaczyliśmy wodę, okazało się, że jestem słabo przygotowana bo nie zabrałam niczego na przebranie! Dlatego koniec końców suszyliśmy w toalecie pod suszarką do rąk i zamiast wracać metrem, tak jak było w planach wracaliśmy taksówką bo Janek miał całą bluzę mokrą i trochę spodnie. 🙂

Bilety najlepiej kupić przez internet, w kasie może ich zabraknąć. Kupując, wybieramy standardowy bilet do Centrum Nauki Kopernik (dzieci do 2 lat wchodzą za darmo). Gdy dotrzemy na miejsce, musimy podejść do kasy i bezpłatnie poprosić o dopisanie do listy zwiedzających Galerię Bzzz!, wejścia są organizowane grupami o określonych godzinach, więc warto wcześniej sprawdzić na stronie czy o danej godzinie są jeszcze miejsca. Fajne miejsce, a dodatkowo w ramach standardowego biletu można zobaczyć również inne wystawy.

Pamiętajcie o ubraniu na zmianę! 🙂