Dziś mamy coś dla najmłodszych. To seria rymowanek autorstwa Agnieszki Frączek wydana przez Grupę Wydawniczą Foksal. Dwie książki z okienkami, zawierające krótkie i zabawne wierszyki o zwierzętach spotykanych na podwórku i na wsi. Bardzo dobrze się je czyta, kolorowe ilustracje, a do tego okienka, za którymi ukrywają się zwierzaki.

Odkąd Janek skończył 8 miesięcy i zaczął powoli interesować się książkami, przez rok był to totalny hit! Pewnie znacie sytuację, gdy dziecku spodoba się książka i chce ją czytać non stop. 🙂 Tak było w tym przypadku, czytaliśmy ją po kilka razy dziennie. Obudzona w środku nocy spokojnie mogę je wszystkie wyrecytować, a nawet czasami łapałam się na tym, że robiąc coś powtarzam je sobie w myślach. Teraz Janek mając 2 lata woli raczej dłuższe bajki niż krótkie wierszyki, to jednak nadal chętnie do nich zagląda i przynosi mi je prosząc o przeczytanie. Dlatego mogę je z czystym sercem polecić.

To nie jedyne wierszyki autorstwa Agnieszki Frączek, które znajdują się u nas w biblioteczce. Jeśli szukacie czegoś dłuższego to zerknijcie TUTAJ

 

ZWIERZĘTA U DZIADKÓW

Za każdym razem gdy jesteśmy u babci Ani i dziadka Tadeusza obowiązkowo idziemy do owiec i kur. Dziadkowie od niedawna hodują owce i kury ku uciesze dzieciaków. Choć w sumie nie tylko dzieciaków, bo każdy zostaje obdzielony świeżymi jajkami. 🙂   Niby zwykłe karmienie, a sprawia tyle radości. Janek bardzo lubi karmić owce, ganiać kury i zbierać jajka. Ciężko go wyciągnąć z zagrody. Mamy to szczęście, że zwierzęta takie jak kury, krowy czy właśnie owce mamy na wyciągnięcie ręki.