Dziś zaglądamy do pozycji „Mój wielki zeszyt Montessori, odkrywanie świata”. Zeszyt ma na celu pomóc dziecku w nauce i odkrywaniu świata, przy jednoczesnym umożliwieniu mu samodzielnego zdobywania wiedzy i eksperymentowaniu. Ćwiczenia przygotowane są dla dzieci w wieku 3-6 lat, podzielone na dwa zbiory:

1. Nauka o organizmach żywych (świat ożywiony, świat roślin, świat zwierząt, ciało ludzkie )

2. Nauka o Ziemi i wszechświecie ( 4 żywioły, geografia, układ słoneczny)

Znajdziemy w nich 100 zadań oraz masę materiałów do wycinania, naklejania, rysowania, pisania, propozycje doświadczeń. Masę informacji, żeby zaspokoić ciekawość maluchów oraz propozycję i wskazówki do dalszego poznawania otaczającego nas świata. A to wszystko w jednym miejscu. Dlatego to zdecydowanie interesująca pozycja do pracy z dzieckiem, podczas przerwy od przedszkola, choroby, na wyjeździe czy wieczorami, gdy macie ochotę wspólnie poodkrywać świat.

Z serii Mój wielki zeszyt Montessori znajdziecie również: Litery i cyfry, matematykę oraz activity book do nauki języka angielskiego, jak również  dwa cieńsze zeszyty Wakacje na wsi i Wakacje nad morzem.

 

LUDZIK Z RZEŻUCHY
Od jakiegoś czasu, wraz z nadchodzącą wiosną, odkrywamy świat roślinek. Dostaliśmy od dziadka sadzonki sałaty rzymskiej, sami natomiast zrobiliśmy ze skorupek jajek głowy ludzików, którym namalowaliśmy oczy i uśmiechy a w środku na kawałku waty posialiśmy rzeżuchę. Gdy kiełki urosną stworzą bujną fryzurę jajecznemu ludzikowi. Do tego czasu Stefek z Maliną codziennie podlewają ziarenka i obserwują jak z dnia na dzień rosną.