Pamiętam, że jak byłam mała nie lubiłam Muminków. Oczywiście oglądałam je, bo kiedy były akurat na dobranoc to przecież nie przełączało się szukając innej bajki. Nie było więc wyboru, muminki alb nic. Zastanawiałam się, czy Janek je polubi. Dlatego już od jakiegoś czasu przymierzałam się do kupienia jakiejś fajnej książki. Jednak długo kręciłam nosem na różne wydania, szukając najciekawszej i odpowiedniej dla dwulatka. Lecz kiedy w końcu znalazłam, to okazało się, że nakład wyczerpany. 🙂 Kilka tygodni temu poratował nas Tadzio, Janka kumpel ze żłobka. Pożyczył nam dwie książki, inne niż planowałam kupić, ale okazały się bardzo fajne. Nie są to typowe opowieści o muminkach, raczej wyszukiwanki i krótkie rebusy. Dla maluchów w sam raz.

To dwie książki od wydawnictwa Egmont z kolorowymi i bardzo prostymi ilustracjami. Ich twarde strony wytrzymają nawet najbardziej szalonych małych czytelników. Znajdziemy w każdej z nich krótką historią, polecenia wyszukania przedmiotów, zagadki i labirynty. 

MUMINKI W LESIE

W pierwszej części “Muminki w lesie”, przyjaciele spędzają cały dzień poza Doliną Muminków. Wybierają się do lasu, a my pomagamy Muminkowi i Mimbli dotrzeć do pozostałych towarzyszy czekających na polanie. Mała Mi ciągle gdzieś się chowa, a naszym zadaniem jest jej odnajdywanie. Wypatrujemy dwóch takich samych drzew. Odgadujemy, do kogo należą ślady pozostawione na ziemi. Szukamy grzybów, liczymy, odpowiadamy na pytania.

MUMINKI NAD MORZEM

W drugiej części “Muminki i morze” nasi bohaterowie wybierają się do latarni morskiej. Musimy pomóc im ominąć piratów i dopłynąć na miejsce. Po drodze przyjaciele wędkują i pływają, a my sprawdzamy, kto złowił największą rybę i pomagamy Muminkowi dotrzeć do skarbu. Tak jak w poprzedniej części szukamy różnych przedmiotów i odpowiadamy na pytania. Na końcu każdej z nich znajdziemy odpowiedzi.

Bardzo fajne książki z zagadkami dla maluchów. Dzieciaki ćwiczą spostrzegawczość, uczą się liczyć i rozpoznawać kolory i kształty. Zadania są ciekawe, jest ich sporo, dlatego nie nudzą się. Janek bardzo je polubił i dobrze się przy nich bawi. Gdy do nich siadamy, to czytamy zawsze po kilka razy. Dlatego też zabieram się za szukanie innych muminkowych książek. Po rekomendacji Tadzia i my polecamy. 🙂

WIEK: 2+

Więcej wyszukiwanek 🙂