Dziś zaglądamy do książki “Wody Świata. Pomóż zwierzakom wrócić do domów”. Jest to pozycja dla miłośników wszelakich wodnych żyjątek i ciekawych świata małych badaczy. Opisuje różne rodzaje środowisk wodnych. Przeczytamy o Oceanach Atlantyckim i Południowym, jaki wpływ wywierają na ziemię, kto je zamieszkuje oraz co się dzieje w oceanicznej strefie ciemnej, czyli głębinach. Poznamy bliżej rafę koralową, rzekę Amazonkę, jeziora, ale również mokradła i namorzyny.
Wraz z Julką, dziewczynką, która pewnego razu znalazła na plaży, dużą skrzynię, pełną zagubionych zwierząt, krokodyla, pingwina, żabę, żółwia, aligatora i ośmiornicę, odwiedzamy kolejne wodne środowiska, pomagając zwierzakom w odnalezieniu ich domów. Dowiemy się jak ważne są zbiorniki wodne w funkcjonowaniu ziemi, jak wiele zwierząt i roślin w nich mieszka, skąd bierze się woda w jeziorze i czy wszystkie rzeki płyną cały rok.

AKWARIUM GDYŃSKIE

A jeśli spodoba wam się książka i będziecie chcieli pooglądać niektóre wodne zwierzątka na żywo, to podczas urlopu nad morzem wybierzcie się do Morskiego Instytutu Rybackiego i znajdującego się w nim Akwarium Gdyńskiego. Podczas mniej więcej godzinnego zwiedzania będziecie mogli podziwiać przepiękne kolorowe rybki małe i duże, rozgwiazdy, koralowce, rekiny, anakondę, żółwia i wiele innych ciekawych okazów. Akwarium nie jest duże, ale spokojnie każdy znajdzie w nim coś interesującego. Stefan bardzo chciał zobaczyć węża, gdyż obecnie jest szał na wszystkie jaszczury, węże, warany itp. Na szczęście jego oczekiwania zostały zaspokojone, a oprócz wielkiej anakondy, były również mały krokodyl i żółw. My zachwycaliśmy się niesamowitymi kolorami małych rybek i przedziwnymi kształtami niektórych stworzonek.
Gdy będziecie w okolicy i pogoda akurat wyjątkowo 😜 nie dopisze, to warto wstąpić do Gdyńskiego Akwarium.