Dawno już nie było tu tematu zwierząt, dlatego tym razem zaglądamy do książki “Zwierzęta Świata” od wydawnictwa Olesiejuk. Znajdziemy w niej krótkie opisy i cudowne kolorowe ilustracje. Przeczytamy o zwierzętach ze wszystkich kontynentów, tych dzikich i tych spotykanych w gospodarstwach. Książka pokazuje nam nie tylko duże często spotykane gatunki, ale też te mniej znane. Znajdziemy w niej, między innymi sporo pięknych ptaków, orki, pingwiny, krokodyle, rekina młota, czy kapibary.  Dowiemy się co jedzą, gdzie mieszkają, jakie mają zwyczaje. Dla nas najważniejsze są, słonie, rekin i zwierzęta spotykane w gospodarstwie, więc nad tymi stronami zatrzymujemy się na dłużej. Tu zawsze pojawia się  najwięcej pytań. Ostatnio zauważyłam też, że Janek ma coraz więcej swoich przemyśleń i nie zawsze się ze mną zgadza. Czasami ma swoje teorie, dlatego coraz więcej jest dyskusji niż moich opowieści:)

“Zwierzęta Świata” to książkach dla małych czytelników, którzy jeszcze nie potrzebują szczegółowych opisów. Jej główną zaletą są niesamowite i przyciągające oko ilustracje. Dla nas jest w sam raz. Janek na razie odpuścił trochę temat zwierząt na rzecz maszyn budowlanych. Dlatego wystarczą mu krótkie opisy. Raczej przeglądamy obrazki i traktujemy ją jako wstęp do rozmowy.

 Nie ma co się tu dużo rozpisywać, wystarczy na nią zerknąć. Jeśli lubicie takie ilustracje i krótkie opisy, to skradnie Wasze serca. Jeśli jednak szukacie więcej informacji, to nie jest ona dla Was.

WIEK: 1-3